uap

Warsztaty dla młodzieży z Liceum Plastycznego w Poznaniu towarzyszące wystawie Materiał. Projekt. Mebel. w Galerii DESIGN UAP

20.12.2016 - 20.12.2016

prowadzenie: Mateusz Wróblewski

Podczas warsztatów kurator wystawy Materiał. Projekt. Mebel. dr Mateusz Wróblewski opowiedział o najnowszych realizacjach meblarskich prof. Aleksandra Kuczmy, twórcy zasłużonego dla polskiego projektowania eksperymentalnego, innowatora i ukochanego pedagoga rzesz studentów. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku był on niekwestionowanym pionierem w wykorzystaniu nowoczesnych materiałów w konstrukcji mebli. Na wystawie można było zobaczyć czym profesor Kuczma zajmuje się dzisiaj.
Druga część spotkania odbyła się na Uniwersytecie Artystycznym, w Pracowni Projektowania Mebla, którą niegdyś prowadził Aleksander Kuczma.

Dziś piecze nad nią sprawuje uczeń profesora i kontynuator idei przez niego zaszczepianych – dr Mateusz Wróblewski, który pozwolił uczniom przekonać się co w praktyce oznacza „przysposabianie środków i wyprowadzanie formy”. Podczas praktycznych warsztatów łączących w sobie elementy projektowania i aktywności manualnych uczniowie stanęli przed zadaniami, z którymi na co dzień zmaga się dizajner. Pod koniec zajęć każdy uczestnik mógł liczyć na osobistą rozmowę z prowadzącym na temat wykonanego zadania.